Про що мовчать борці з корупцією. Шість китів, на котрих стоїть українська корупція. Кит -4й

Admin

Информация

Участь у виборах зараз лежить під ногами громадян як непотрібні рекламні фразери. Це заважає свідомому голосуванню, і зокрема спричиняє активну участь громадян у схемах фінансової мотивації під час виборів. Виборчому праву слід повернути статус привілею. Запровадження виборчого цензу є важливою і реально здійсненною в рамках Конституції умовою підвищення якості політики і зменшення рівня корупції в ній через свідоме голосування громадян.

Значна кількість людей не сплачує податки власноруч і не має мотивів брати особисту участь у контролі політичних рішень і державних видатків. Значна кількість людей ставиться політики як до серіалу, де громадяни – не гравці.  Політика стається в їхньому житті разовою подією виборів.  І саме на таких громадян спрацьовують тіньові способи мотивації на виборах. Не тому що купуються голоси, а тому що діє іраціональний мотив. Адже у свідомості виборця, політик, який виконав передвиборчу обіцянку, є правильним. А політик, що платить по 500 грн. за голос, вже виконую одну обіцянку, прочищу ще до виборів!

Чи можна зробити так, щоб люди не брали гроші? Або ж мінімізувати частку тих, хто голосує лише за гроші? Виборчому право треба повернути статус привілею. Для прикладу: зменшити розмір податку з особистих доходів або збільшити пенсію/стипендію, якщо людина добровільно відмовиться від права голосувати. Вибір буде цінуватись лише в тому разі, якщо стане привілеєм. 

Максим Карижський

Засновник UCSS 

Микола Мельник

експерт Аналітичної групи "Левіафан"