В парламенті зареєстрований законопроект, котрий дозволить створити приватну монополію на виробництво спирту в обхід конкурентних механізмів приватизації

Admin

Информация

В парламенті зареєстрований законопроект, котрий дозволить створити приватну монополію на виробництво спирту в обхід конкурентних механізмів приватизації

 

Автори законопроекту №5516 «Про демонополізацію спиртової галузі за участі трудових колективів» пропонують виключити з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості. Всього йдеться по понад 100 підприємств.

Законопроект передбачає, що приватизація державних підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості  (виробників спирту етилового) буде здійснюватися шляхом корпоратизації державних підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості та структурних підрозділів ДП «Укрспирт». А саме, шляхом продажу 51 % акцій органами приватизації на конкурсній основі, а решта 49 % акцій будуть передані безоплатно відповідним трудовим колективам.

Авторською групою цього законопроекту є народні депутати Сергій Євтушок та Іван Крулько Іван, а також голова Об’єднаної профспілки  працівників АПК в ДП «Укрспирт» В.Сосницький.

 

Така схема приватизації по суті робить непривабливими 51-відсоткові пакети акцій підприємств. Адже за концентрації 49% акцій в руках трудових колективів здійснювати управління підприємствами власнику 51% акцій буде вкрай складно. Більше того, за трудовими колективами напевне стоятиме конкретний власник в особі менеджменту і поза конкурсного інвестора. Тож конфлікт інтересів майже неминучий.

Участь в авторській групі голови галузевої профспілки може свідчити про те, що управління 49% акцій трудових колективів і подальший їхній перепродаж здійснюватиметься узгоджено з одного центру. Після подальшого викупу акцій у трудових колективів за сприяння профспілки в галузі може зявитися приватний монополіст, котрий не сплатить за акції ані гривні у державний бюджет.

Таким чином, приватизація підприємств спиртової галузі у такий спосіб не принесе ані коштів для державного бюджету, ані інвестицій у виробництво спирту.