Про що мовчать борці з корупцією. Шість китів, на котрих стоїть українська корупція. Кит 3-й

Admin

Информация

Однією з умов викорінення зловживання владою постає необхідність мінімізації залежності політика від готівки і від власників ключових медіа.

Чим більшою є можливість витрачати кошти на виборчу кампанію, тим більше політики залежать від власників цих коштів. Якщо ЗМІ можуть агітувати за кандидатів і тримати одних і тих самих кандидатів поспіль у пройм-таймі, то кандидати будуть залежні від власників ЗМІ (особливо найбільших телеканалів).  Як зробити політиків незалежними від готівки і від власників ключових і найбільших медіа? Наприклад, позбутись політичної реклами як явища. Якщо не буде політичної реклами, то зменшиться потреба у коштах. І за такої ситуації політики будуть змушені йти не до олігархів чи медіамагнатів, а до виборців, у представництві чиїх інтересів вони автоматично стануть зацікавленими. Саме перекриття легальних каналів великих витрат змусить політиків реально зважати на потреби суспільства/виборців і, водночас, зменшить залежність від капіталу і медіа. 

Ефективним інструментом зменшення обсягів фінансової мотивації виборців могли б бути частіші вибори. Приклад у нас перед очима – ротація третини складу Конгресу США раз на два роки. Часті вибори знекровили б готівкові фонди спонсорів політики.

ucss.com.ua

Максим Карижський 

Засновник UCSS